Nové řešení pro ukládání energie od společnosti Fronius budou k dispozici od června 2014

Rozvoj jaderné energetiky může způsobit zdražení elektřiny
29.1.2015
ČFA: Zájem veřejnosti o střešní fotovoltaiku dále trvá
5.2.2015
Rozvoj jaderné energetiky může způsobit zdražení elektřiny
29.1.2015
ČFA: Zájem veřejnosti o střešní fotovoltaiku dále trvá
5.2.2015

2015-02-03V červnu 2015 bude k dispozici nové individuální řešení pro ukládání energie od společnosti Fronius International GmbH. Díky balíčku Fronius Energy Package se vize společnosti Fronius o energetickém zásobování budoucnosti, 24 hodin slunce, stane realitou.

Zdroj: www.solarninovinky.cz

 

Fronius


Dovybavení stávajících fotovoltaických systémů

„Fronius Energy Package je řešení pro ukládání energie bez kompromisů. Největší výhodou oproti jiným řešením je vysoká flexibilita celého systému,“ vysvětluje vedoucí divize Martin Hackl.

Kromě toho balíček Fronius Energy Package zaujme technologií Multi Flow Technology2, která umožňuje dovybavit stávající fotovoltaické systémy a zvýšit podíl vlastní spotřeby.

Komponenty balíčku Fronius Energy Package

Fronius Energy Package se skládá ze střídače Fronius Symo Hybrid, akumulátoru Fronius Solar Battery a elektroměru Fronius Smart Meter. Fronius Symo Hybrid je fotovoltaický a zároveň akumulátorový střídač. K dispozici je ve výkonnostních třídách 3, 4 a 5 kW a energii dodává do sítě třífázově.

Fronius Solar Battery je lithium-železo-fosfátový akumulátor, který se vyznačuje dlouhou životností, krátkou dobou nabíjení a velkou hloubkou vybití. To znamená, že je možné využít 80 procent celkové kapacity³. Kromě toho tato technologie poskytuje vysokou míru bezpečnosti, protože nedochází k uvolňování kyslíku ani vodíkového plynu. Napětí je mezi 120 a 460 V. Kapacita akumulátoru je flexibilně volitelná a lze ji zvyšovat po 1,2 kWh až na 9,6 kWh.

Fronius Smart Meter je obousměrný elektroměr, to znamená, že měří energii, která proudí ze sítě do domu, i tu, která proudí do sítě. Eviduje křivky zatížení domácnosti4 a optimalizuje vlastní spotřebu. Je již předkonfigurovaný a montuje se snadno pomocí technologie plug & play přímo do skříňového rozvaděče.

Další výhody řešení pro ukládání energie Fronius

Toto kompaktní řešení lze díky technologii SnapINverter instalovat snadno a rychle. Modulární konstrukce umožňuje zohlednit individuální potřeby každého zákazníka. V případě výpadku proudu je celá domácnost zásobována energií, a to i bez zásobníku. Střídač Fronius Symo Hybrid nabízí všechny komunikační funkce, ať už se jedná o WLAN-Hotspot, webové rozhraní, připojení k elektroměru nebo rozhraní k energetickému závodu.

První krok směrem k nezávislosti

Christian Kasberger se již delší dobu zajímal o problematiku fotovoltaiky, a proto se v roce 2012 rozhodl, že na střechu svého domu instaluje fotovoltaický systém. Tento systém byl nejprve vybaven střídačem Fronius Symo. Roční výroba elektřiny dosahovala 7 500 kWh. 30procentní podíl vlastní spotřeby přitom významně snížil účet za elektřinu.

Stávající systém byl v srpnu 2014 rozšířen o střídač Fronius Symo Hybrid 4.0 a akumulátor Fronius Solar Battery 7.5. Od té doby rodina ukládá přebytečný proud do akumulátoru a maximalizuje tak podíl vlastní spotřeby.

„Pro mě je energetická nezávislost stále důležitější. Díky střídači Fronius Symo Hybrid jsme na veřejné elektrické síti z velké části nezávislí. Decentralizovanou výrobou energie s lokálním ukládáním přispíváme k omezení konvenční výroby energie, která se získává z fosilních paliv nebo štěpením jádra,“ říká Christian Kasberger.